TARİHÇE

1980 › KURULUŞ
1 MART 1980

Sivas'ın küçük sanayi sitesinde 50 m² 'lik dükkanda iki kişilik çalışanla çelik konstrüksiyon imal ederek türk sanayisine hizmete başladık.

EKİM 1984

İstanbul Esenler'e taşındık 100 m² 'lik dükkanda 8 çalışanla emek vererek çelik konstrüksiyon işine devam ettik.

OCAK 1988

Merter Keresteciler Sitesinde 300 m² 'lik dükkanda tekstilcilerin ve sanayicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için 25 kişilik ekibimizle çelik konstrüksiyon ve tekstil konfeksiyon ekipmanları üretmeye devam ettik.

NİSAN 1990

İhtiyacı karşılamak için yerimizi büyüterek 600 m² 'lik dükkanda 40 kişilik ekiple diğer işlerimize ek olarak endüstriyel depo rafları üretimine başladık.

HAZİRAN 1997

Gelişen sektörün ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla İkitelli'de 800 m² 'lik bir alanda 60 kişilik ekibimizle endüstriyel depo rafları üretmeye devam ettik.

HAZİRAN 2000

Sektördeki büyümeyi karşılamak için İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde 1600 m² 'lik alanda 75 kişilik ekiple Endüstriyel Depo Rafları üretmeye devam ettik

Kurumsallaşmanın ilk adımı olarak Limited Şirketimizi Hayata geçirdik.

NİSAN 2004

Firmamıza gelen endüstriyel malzeme taleplerini karşılamak için Sançelik Endüstri Ekipmanları firmamızı Kurduk ve faliyete geçirdik.

MART 2005

Sektörün ihtiyacı bizi daha büyük adımlar atmaya teşvik etti ve Beylikdüzü’nde 3500 m² 'lik bir fabrika kurduk. 90 kişilik çalışan ekibimizle Endüstriyel Depo Rafları Üretmeye devam ettik.

Aynı sene büyük bir azimle çalışarak İlk Giydirme Cephe üretimimizi ve Montajını gerçekleştirdik. Artık ışığımız Yurt dışından da görüldü ve İlk İhracatımızı gerçekleştirmiş olduk.

NİSAN 2008

Sektörümüzde ilk defa TS EN ISO 15512 Avrupa Standartlarında üretim yaparak, kendi bünyemizde çalışan inşaat mühendislerimizle statik hesaplarımızı yapmaya başladık.

TEMMUZ 2010

Türkiye’nin dört bir yanına ulaşma hedefimizle fabrikamızı 17000 m² 'lik alan üzerine Bilecik Organize Sanayi Bölgesine taşıdık. Bu büyümeye paralel olarak 150 kişilik istihdam sağladık.

Artık bir marka olma yolunda daha emin adımlarla yolculuğumuzu sürdürdük.

NİSAN 2012

Yerli Mekik Projemizi hayata geçirirken Türkiye ve Dünya pazarlarında satışını gerçekleştirdik.  Çeliğin teknoloji ile birleşimi ufkumuzu açtı ve yapabileceklerimizin sınırının olmadığını öğrendik.

Ayrıca istihdam seferberliği ile birlikte 170 vatandaşımıza iş olanağı sağladık.

Temesist,  ‘En İyi Raf Sistemleri’ kategorisinde Küresel Kalite Ödülü’nü (Global Quality Awards) alarak bir ilki gerçekleştirdi.

OCAK 2013

Temesist olarak yatırımlarımızın pazarlanmasında ihracatın gücünü iyice kavramış olduk ve Temesist Dış Ticaret Anonim Şirketini kurduk. Aynı yıl 10 ülkeye ihracat yaparak büyük bir adım attık.

TEMMUZ 2016

İstanbul ofislerimizi tek bir çatı altında birleştirerek 1300 m² 'lik alan üzerine İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde Genel Müdürlüğümüzün açılışını gerçekleştirdik.

Çalışan sayımız geçen her yıl katlanarak 200 sayısına ulaştı.

2017

Göstermiş olduğumuz çalışma azmi ile 55 ülkeye ihracat yapıyoruz,

Ülke sanayimizin büyümesi ile direkt orantılı olarak yerli üretim gücümüzle ülkemizin ihracat potansiyelini arttırarak katkıda bulunuyoruz.

Türkiye'nin 2023 vizyonuna katkı sağlamak için sürekli gelişerek ve üreterek 300 kişilik kadromuzla, emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz.

BUGÜN
YUKARI